Colega noastră Klára Csiszár, prima femeie maghiară, a fost numită expert pentru cea de-a XVI-a Adunare Generală Ordinară a Sinodului Episcopilor

La cea de-a XVI-a Adunare Generală Ordinară a Sinodului Episcopilor vor participa Mons. Gergely Kovács, Arhiepiscop de Alba Iulia, reprezentând Conferința Episcopilor din România, Mons. Cristian Crișan, Episcop auxiliar greco-catolic de Alba Iulia-Fogaras, reprezentând ritul oriental, și József-Csaba Pál, Episcop de Timișoara, în calitate de membru numit de Papă. Klára Csiszár, colega noastră în școala noastră doctorală și profesoară universitar la Institutul de Teologie Pastorală al Universității Catolice din Linz, este prima femeie maghiară care a fost numită expert.