Felicitări colegei noastre Klára Csiszár pentru numirea sa în funcția de decan și prorector

După cum am fost informați prin știrile actuale de la Universitatea Catolică din Linz, conducătoarea programului de doctorat al Școlii noastre doctorale, Dr. Klára Csiszár, profesor la Universitatea Catolică din Linz, după ce a fost aleasă decan al Facultății de Teologie pe 26 ianuarie 2023, a primit „Nihil obstat” al Sfântului Scaun.
În același timp, Senatul Universității l-a ales prorector pentru educație și cercetare, alegere confirmată de episcopul Manfred Scheuer ca Magnus Cancellarius la 7 noiembrie 2023.
Felicitări amândurora pentru mandatul responsabil! Vă dorim ca Dumnezeu să vă binecuvânteze și să vă ajute să vă îndepliniți îndatoririle.